Preg gr raštingumo ugdymo pamoka. Atviros raštingumo pamokos vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams santrauka. užduotis „Padalinkite žodį į skiemenis“

Vaikams karščiavimą mažinančius vaistus skiria pediatras. Tačiau būna avarinių situacijų, kai karščiuoja, kai vaikui reikia nedelsiant duoti vaistų. Tada tėvai prisiima atsakomybę ir vartoja karščiavimą mažinančius vaistus. Ką leidžiama duoti kūdikiams? Kaip sumažinti temperatūrą vyresniems vaikams? Kokie vaistai yra saugiausi?

Užduotys:
– Gerinti foneminį suvokimą, gebėjimą nustatyti žodžių skaičių ir seką sakinyje.
– Skatinti žodžio, kaip sakinio dalies, sąvokos įsisavinimą.
– Lavinti sakinių diagramų sudarymo ir užrašymo įgūdžius.
– Pagerinti dialoginę kalbą.
– Lavinti vaikų vaizduotę ir kūrybiškumą, aktyvinti kalbą.
– Sukurkite palankų emocinį foną.
– Mokytis savarankiškai, vykdyti mokytojo užduotis.
– Ugdyti savikontrolės ir atliekamo darbo įsivertinimo įgūdžius.

Kūno kultūros pamoka „Ežiukas“
Ežiukas trypė taku
Ir grybą ant nugaros nešė.
(Eikite ratu vienas po kito.)
Ežiukas lėtai trypčiojo,
Tyliai ošia lapai.
(Eik į vietą.)
Ir zuikis lekia link manęs,
Ilgaausis džemperis.
Kieno nors sode gudriai
Gavau pasvirusią morką.
(Šoka į vietą.)

Mokytojas: Dabar pažaiskime, tas, kurį aš vardu, atsisėda prie stalo. Pirmieji sėdi tie vaikai, kurių vardai prasideda garsu „A“ ir kt. Kas pavaizduota šiame paveikslėlyje? (Ežiukas neša obuolį). Kiek žodžių yra šiame sakinyje?
Vaikai: Ežiukas neša obuolį. Trys žodžiai.
Mokytojas: Vaikinai, kiekvienas iš jūsų ant stalo turi kortelę su užduotimi. Raskite tinkamą sakinio modelį: „Ežiukas neša obuolį“. Pažymėkite langelį šalia šio sakinio. Dabar pažiūrėkime, kaip atlikote užduotį. Ar visi teisingai atliko užduotį? Kodėl, jūsų nuomone, pirmoji schema mums netinka?
Vaikų atsakymai.
Mokytojas: Ar visi atliko užduotį? Ant savo kortelių nupieškite veiduką. Pažaiskime žaidimą dar "Paskaičiuok, neklyskite". Aš pavadinsiu sakinį, o jūs jį paplosite, o tada nurodykite žodžių skaičių.
Atėjo vėlyvas ruduo.
Kregždės dingo.
Iškrito pirmasis sniegas.
Greitai ateis Naujieji metai.

Vaikai skaičiuoja žodžius plakdami rankomis ir įvardija juos sakinių tvarka.
Mokytojas: Koks puikus jūsų darbas! Prisiminkime, apie ką šiandien kalbėjome? Kaip tai vadinosi? Taigi iš ko susideda pasiūlymas? Kaip pažymime sakinio pradžią? Ką rašome sakinio pabaigoje?
Vaikai: Iš žodžių. Stačiakampis su linija. Pilnas sustojimas.
Mokytojas: Vaikinai, laikas ežiukui grįžti namo - į mišką. Jis pavargęs ir nori pailsėti. Tu taip pat gerai padirbėjai. Kas patenkintas savo darbu? Šauniai padirbėta.

Raštingumo pamokos santrauka (parengiamoji grupė)

Raštingumo pamokos santrauka (parengiamoji grupė)

Mokytoja Morozova G.P.

Tikslas: linksmai apibendrinti ir įtvirtinti įgytas žinias

Užduotys:

  • Patikrinti vaikų raštingumo pamokose įgytų žinių, įgūdžių ir gebėjimų įsisavinimo stiprumą.
  • Stiprinti gebėjimą skirstyti žodžius į skiemenis, nustatant skiemenų skaičių
  • Stiprinti gebėjimą parinkti žodžius tam tikram garsui.
  • Praktikuokite garsinę žodžių analizę.
  • Stiprinti gebėjimą konstruoti raides ir skaityti žodžius.
  • Sustiprinkite koncepciją, kas yra pasiūlymas.
  • Sudarykite sakinius naudodami diagramą.
  • Ugdykite atmintį, dėmesį, kalbą, loginį mąstymą.
  • Ugdykite savitarpio pagalbą, santūrumą ir susidomėjimą mokymusi. Medžiagos ir įranga

– gnomų kepuraitės kiekvienam vaikui, skirtingos spalvos, dėlionių kortelės, raidžių serijos, skaičiavimo pagaliukai

Sveiki bičiuliai! Kur prasideda mūsų diena? Žinoma, su sveikatos ir geros nuotaikos linkėjimais sau ir visiems susirinkusiems.

Giliai įkvėpkite ir atsidusę pamirškite apmaudą, pyktį ir nerimą.

Iškvėpkite saulės spindulių šilumą, upių tyrumą, gamtos gaivą ir grožį.

Linkiu geros nuotaikos ir atidaus požiūrio vienas į kitą.

Pažiūrėk į savo rankas?

Berniukai dideli ir stiprūs.

Merginos švelnios ir meilios.

Mes mylime savo rankas, nes jos gali viską: ir apkabinti, ir pakelti nukritusį bendražygį, ir duoti lesalo išalkusiems paukščiams, ir gražiai padengti stalą.

Koks stebuklas, stebuklai:

Viena ranka ir dvi rankos!

Štai dešinysis delnas,

Štai kairysis delnas!

Ir aš tau iš karto pasakysiu - visiems reikia rankų, draugų.

Stiprios rankos nepuls į kovą,

Geros rankos paglostys šunį,

Protingos rankos žino, kaip gydyti,

Jautrios rankos žino, kaip susidraugauti!

Laikykitės už rankų ir pajuskite savo draugų, kurie bus geri pagalbininkai, rankų šilumą.

V.: - Vaikinai! Pasakyk man, prašau, ar nori į mokyklą?

– Ko ten nori išmokti?

– Ar vis dar mėgstate pasakas?

- Klausyk, aš tau papasakosiu istoriją. Vieną dieną Snieguolė ruošė savo nykštukus mokyklai, norėjo, kad ir jos nykštukai būtų protingi, mokėtų skaityti ir rašyti, bet piktajai raganai tai nepatiko, ji nenorėjo, kad nykštukai mokytųsi, ir ji užbūrė. Snieguolė.

„Ir aš noriu jūsų paprašyti nuvilti Snieguolę, jūs jau esate pasiruošę mokyklai, daug išmokote“. Ar gali padėti?

- O kad patekčiau į pasaką, turiu stebuklingų nykštukų kepurėlių, bet prieš jas užsidėdami prisiminsite ir įvardinsite žodžius, kurių vardai turi 2 skiemenis. (Vaikai vardija žodžius ir užsideda kepures.)

(Skamba kaip paukščių giesmė)

– Taip atsidūrėme pasakoje.

Sveikas, miškai, tankus miškas!

Pilna pasakų ir stebuklų!

Viską atidarykite, neslėpkite

Matote, mes esame savi.

Paskambinkime Snieguolei, šaukkime, gal ji mus išgirs.

Bet pirmiausia pasakykite man, kas yra kalba?

Kokius du kalbos tipus žinote?

Iš ko susideda mūsų kalba? (iš pasiūlymų)

– O kaip su pasiūlymais? (iš žodžių)

Kas yra pasiūlymas? (tai žodžiai, kurie draugauja vienas su kitu)

Sudarykite sakinius pagal diagramą.

Ką reiškia pirmasis sakinio simbolis? (tai sakinio pradžia ir rašoma didžiosiomis raidėmis)

Ką rašome sakinio pabaigoje ir ką tai reiškia (taškas, kai sakinys baigiamas)

Kokie garsai yra? (balsiai ir priebalsiai)

Kokie yra priebalsių tipai? (balsingas, bebalsis, švelnus, kietas)

– Kokie garsai dainuojami? (balsės)

A-O-U-Y-I-E- iš pradžių tyliai, paskui garsiai

– Kaip vadiname Snieguolę? (o)

- Ne, Snieguolė mūsų negirdi.

Paklausykime paukščių giedojimo, gal jie ką nors žino.

Atsipalaidavimo pratimas

- Vaikinai, pažiūrėkite čia vabzdžius, gal jie ką nors žino apie Snieguolę. Padėkime jiems rinkti gėles.

Pratimas „Rink gėlę“

Musė, drugelis ir vabalas, -

Visi skriskite pas mane!

Išsirinkęs sau gėlę,

Sėdi viduryje.

Prieš skinant gėles

Bet gerai pagalvok, sėdėdamas ant kelio,

Ar žiedlapis tiks šiam šerdiui?

Juos pasirinkti nėra lengva:

Na, padėkime vabzdžiams -

Gėles skinsime patys.

(Vaikai paima 1 žiedlapį, perskaito skiemenis ir įdeda žiedlapį į atitinkamą šerdį)

L: Jūs pateisinote lūkesčius:

Visi žiedlapiai buvo nuskinti.

Gėlės turi ryškią išvaizdą.

Pratimas „Įvardink žodį“

Žiūrėk, ant medžio yra daugiau nuotraukų, čia žodžiai užšifruoti.

Čia reikia sudaryti žodžius iš pirmųjų šių paveikslėlių pavadinimų raidžių.

- Puiku, vaikinai, padarėte gerą darbą.

Žaidimas „Laiškų grandinė“. "Nežiovaukite - tęskite"

1. Kuri raidė pasirodo kelis kartus?

2.Pavadinkite lentoje užrašytus garsus atitinkamomis raidėmis ir pasirinkite žodį, kuris prasideda šiuo garsu.

6 užduotis. "Kokia raidė paslėpta?"

7 užduotis. Galvosūkiai.

8 užduotis (darbas su lazdelėmis)

Dabar pavadinsiu žodžius, o jūs lazdelėmis išdėliokite tik pirmąsias kiekvieno žodžio raides (tuo pačiu metu ta pati užduotis atliekama prie lentos)

Paskaitykime, koks žodis išėjo: KNYGA

Teisingai, žodis yra knyga!

Kas yra raidės ir garsai?

Kokius garsus žinai?

Garsinė žodžių analizė – knyga.

Kiek skiemenų yra žodžių knygoje?

Kas yra pirmas, antras?

Koks yra pirmasis garsas (k- priebalsis, kietas, bebalsis) ir kt.

Sudarykite sakinį naudodami skiemenis.

„Mokymasis skaityti ir rašyti visada naudingas“

Ar patiko pamoka?

(Vaikai piešia, o šiuo metu įeina Snieguolė ir atsisėda ant kėdės, miega)

Štai Snieguolė!

Snieguolė: Sveiki, mano nykštukai! Kiek laiko aš miegu?

- Ne, Snieguole, tu nemiegojai, tave užbūrė pikta burtininkė, ir tai ne tavo nykštukai, tai vaikai iš darželio.

Vienas, du, trys, nuimkite dangtelius!

Mūsų vaikai greitai eis į mokyklą, o savo žiniomis nugalėjome burtininkę ir nuvylėme jus.

Ačiū vaikinai! Ir aš noriu jums įteikti „Juokingų laiškų“ medalius. (Išdalina medalius kiekvienam vaikui) Na, laikas man eiti pamokyti savo nykštukų ir atsisveikindamas padovanosiu dainą. Viso gero.

Norėdami suprasti, kaip atlikti raštingumo pamoką parengiamojoje grupėje, sprendžiant šią problemą įtraukėme savo ekspertus, turinčius didelę patirtį, o štai keletas kitų šios problemos sprendimo variantų, kuriuos mums pavyko rasti, tikimės, kad tai jums bus naudinga.

Raštingumo pamoka parengiamojoje grupėje „Raštingumo pamokos“

Pamokos tikslas: padėti ikimokyklinukui įsisavinti programos medžiagą, padaryti pedagoginį procesą emocingesnį, pasiekti didesnį vaiko aktyvumą klasėje.

Užduotys:

  • Įtvirtinti vaikų gebėjimą atlikti garsinę žodžių analizę, taikant balsių raidžių rašymo ir kirčiuoto balsio nustatymo taisykles.
  • Norimo garso išskyrimo žodyje įgūdžių stiprinimas.
  • Ugdykite gebėjimą skaidyti žodžius į skiemenis.
  • Stiprinti gebėjimą išryškinti pirmąją žodžio raidę ir įvardyti tam tikros garso sandaros žodžius.
  • Tobulinti vaikų gebėjimą sudaryti sakinių grandinę naudojant diagramas.
  • Suformuokite gramatinę kalbos struktūrą, praplėskite žodyną.
  • Tobulinti vaikų skaitymo įgūdžius.

Norėdami suprasti, kaip atlikti raštingumo pamoką parengiamojoje grupėje, sprendžiant šią problemą įtraukėme savo ekspertus, turinčius didelę patirtį, o štai keletas kitų šios problemos sprendimo variantų, kuriuos mums pavyko rasti, tikimės, kad tai jums bus naudinga.

Raštingumo pamokos parengiamojoje grupėje „Kelionė per pasaką Žąsys ir gulbės“ santrauka

Pamokos tikslai:

Peržiūrėkite ir įtvirtinkite savo žinias apie garsus. Toliau mokykitės atskirti balses ir priebalses.

Stiprinti gebėjimą rasti garso vietą. Toliau mokykitės atlikti garsinę žodžių analizę: padalinkite žodžius į skiemenis.

Skatinti garso analizės ir foneminio suvokimo ugdymą.

Lavinti žodinę kalbą, loginį mąstymą, dėmesį, smulkiąją pirštų motoriką, pažintinius gebėjimus.

Ugdyti norą padėti silpniesiems, geranoriškumą, meilę ir pagarbą paukščiams.

Ankstesnis darbas: Pasakos „Žąsys ir gulbės“ skaitymas, mįslių spėjimas, kalbėjimas apie paukščius.

Įranga: obelis, viryklė, upė, spalvotos traškučiai, daiktų nuotraukos, sąsiuviniai, pieštukai, obuolys, obuolių krepšelis, zylės nuotrauka.

2 Pamokos temos ir tikslo išdėstymas.

Pedagogas: Šiandien, vaikinai, per mūsų raštingumo pamoką leisimės į kelionę per pasaką. O pagal kurią pasaką reikia atspėti.

Pasakoje dangus yra mėlynas

Pasakoje paukščiai yra baisūs

Obelis išgelbėk mane

Upė išgelbėk mane

Vaikinai, gavome laišką iš Alyonuškos, ji prašo surasti ir išgelbėti jos brolį Ivanušką, gulbės žąsys nuvežė jį į Baba Yaga. Ar padėsime Alionuškai? Norėdami pradėti keliauti per pasaką, tarkime stebuklingus žodžius.

Ra-ra-ra – žaidimas prasideda.

Kelyje mūsų laukia SA-sa-sa- stebuklai.

(Baba Yaga išbėga pagal muziką)

Kodėl tu čia atėjai? Aš tau neduosiu Ivanuškos, tu jo nerasi.

Vaikinai, kur gyvena Baba Yaga? (tankiame miške)

Miške kaukia vilkai

Lapai šiugžda shhhh

Gyvatės šliaužioja ir švilpia ssss

Ką mes pasakėme? (Garsai)

Kas yra garsai (girdime, tariame)

Kokie garsai yra? Kuo priebalsiai skiriasi nuo balsių?

Vaikinai, pažiūrėkite į medį? Koks medis? Paklauskime obels, kur žąsys ir gulbės išnešė Ivanušką?

Obelis, obelis, sakyk, kur išskrido žąsys ir gulbės?

  1. Žaisk su obuoliu. Žaidimas „Skamba prarasti“.

(praduokite obuolį, tardami žodį)

...arelka, ...tul, ...osuda, ...yba, ...urtka, ...kaf, ...ozhka, ...iraf, ...ilka.

Tamsiame miške yra trobelė (vaikštome)

Stovėjimas atgal (pasisukimas)

Toje trobelėje yra sena moteris (pasilenkia)

Močiutė Yaga gyvena (atsigręžk)

Nėrimo nosis (parodyti nosį)

Akys didelės (rodykite akis)

Kaip žarijos dega

Oho, kaip pikta? (kratome pirštus)

Man stoja plaukai.

  1. Vaikinai, žiūrėk, mes pasiekėme upę, gal upė žino, kur žąsys-gulbės Ivanuška

Paimti? Paklauskime. Upe, upe, kur gulbės žąsys atskrido? Mums reikia eiti per upę. Norėdami pereiti upę, turite teisingai nustatyti švelnius ir kietus garsus, kuriais prasideda žodžiai ant kortelių.

(Darbas su kortelėmis ir lustais)

Puiku vaikinai! Mes tai padarėme. Taigi jūs ir aš perplaukėme upę.

Orkaitė-orkaitė kur skraidė žąsys-gulbės? Nustatykite garso vietą ir užduoties žodžiais pas mus atskrido zylė. Ji nori mums padėti. Kaip ir žodis, zylė turi pradžią – galvą, vidurį – kūną, o pabaigą – uodegą. Kur zylės gyvena vasarą? O žiemą? Kodėl?

Zylės atneša daug naudos miškams, parkams ir sodams.

Per dieną didžioji zylė suėda tiek vabzdžių, kiek sveria.

Tai medžiai miške

Tai medžiai miške

Rankos pakeltos, sklandžiai mojuokite

Tai paukščiai, skrendantys link mūsų

Kaip jie taip pat atsisės?

Parodykime, atidėkite rankas atgal.

(Baba Yaga išbėga pagal muziką)

Ant vištienos kojų

Garsinė žodžio izba analizė

Kiek garsų yra žodyje? (4)

2 žvaigždutės? h) priebalsis, kietas, balsinis.

3 žvaigždutės? (6) priebalsis, kietas, skambus.

Kiek skiemenų yra šiame žodyje? Šauniai padirbėta!

Baba Yaga, aš neatsisakysiu Ivanuškos, užtemdyk savo trobelę, tada paleisiu tave.

Baba Yaga: Atlikote užduotis, pasiimkite savo Ivanušką.

Ivanuška: Ačiū, vaikinai, kad išgelbėjote mane nuo piktosios Baba Yagos. Obelis davė tau obuolių,

Kodėl apsimoka skelbti pas mus?

Norėdami suprasti, kaip atlikti raštingumo pamoką parengiamojoje grupėje, sprendžiant šią problemą įtraukėme savo ekspertus, turinčius didelę patirtį, o štai keletas kitų šios problemos sprendimo variantų, kuriuos mums pavyko rasti, tikimės, kad tai jums bus naudinga.

Baigiamosios atviros kalbos raidos pamokos (mokymosi skaityti ir rašyti) „ABC beieškant“ parengiamojoje grupėje santrauka

Edukacinių užsiėmimų, skirtų raštingumo mokymui parengiamojoje grupėje tema „Abc paieškos“ santrauka.

(atvira paskutinė pamoka)

Tikslas:Įtvirtinti vaikų įgytas žinias, įgūdžius ir gebėjimus, ugdomus raštingumo užsiėmimuose.

Užduotys:

  • Stiprinti vaikų gebėjimą sudaryti sakinius duotais žodžiais;
  • Stiprinti gebėjimą kurti istoriją pagal siužetus;
  • Stiprinti gebėjimą taisyklingai formuoti žodžių gramatinę formą;
  • Stiprinti gebėjimą skirstyti žodžius į skiemenis;
  • Stiprinti vaikų gebėjimą atskirti reikalingą garsą žodžiuose ir atlikti žodžio garsinę raidę;
  • Paaiškinkite sąvokas "garsas" Ir "laiškas" ;
  • Lavinti dėmesį, atmintį, mąstymą;
  • Stiprinti gebėjimą dirbti valdyboje;
  • Ugdykite gebėjimą klausytis bendražygių ir nepertraukti vienas kito.
  • Ugdykite gebėjimą atidžiai klausytis ir suprasti šnekamąją kalbą.

Medžiaga pamokai:

vokai su užduotimis, du raktai: vienas padalintas į tris dalis, kitas yra visas, knyga "ABC", lenta, siužeto paveikslėliai, objektų paveikslėliai, raudonos, žalios ir mėlynos drožlės, rutulys, supjaustyti skiemenys, raidės, a nupieštas duris.

Pamokos eiga:

Vaikai stovi ratu.

Sveikiname vieni kitus:

Kai susitiksite, pasisveikinkite

Labas rytas saule ir paukščiai,

Labas rytas besišypsantiems veidams

Ir visi tampa malonūs ir pasitikintys

Tegul labas rytas tęsiasi iki vakaro!

Pedagogas: Vaikinai! Šiandien į mūsų darželį atkeliavo laiškas. Ar norite sužinoti, kas tai yra ir kas ten parašyta? Dabar atidarysiu jį ir jums perskaitysiu.

"Sveiki bičiuliai! Buratino rašo tau. Išmokau skaityti ir norėjau atsiųsti tau abėcėlę, kad ir tu išmoktum skaityti prieš mokyklą. Bet dabar šį pagrobė Karabasas – Barabasas. Jis paslėpė jį kambaryje ir užrakino duris. Ir jis užbūrė raktą. Galite jį nuvilti, jei atliksite visas jo jums paruoštas užduotis.

Norėdami suprasti, kaip atlikti raštingumo pamoką parengiamojoje grupėje, sprendžiant šią problemą įtraukėme savo ekspertus, turinčius didelę patirtį, o štai keletas kitų šios problemos sprendimo variantų, kuriuos mums pavyko rasti, tikimės, kad tai jums bus naudinga.

Raštingumo pamoka parengiamojoje grupėje „Kelionė į smaragdų miestą“

Raštingumo pamoka parengiamojoje grupėje „Kelionė į smaragdų miestą“.

Programos turinys:
Pakartokite ir įtvirtinkite žinias apie garsus ir raides.
Toliau mokykitės atskirti priebalsius ir balses.
Stiprinti gebėjimą skirstyti žodžius į skiemenis ir paryškinti kirčiuotus skiemenis.
Skatinti garso analizės ir foneminio suvokimo ugdymą.
Stiprinti gebėjimą sudaryti sakinį duotu žodžiu.
Lavinti smulkiąją rankų motoriką.
Ugdykite loginį mąstymą ir kalbą.
Stiprinti gebėjimą suprasti mokymosi užduotį ir ją atlikti.
Ugdykite tvarkingumą.

Parengiamieji darbai: A. Volkovo knygos „Smaragdinio miesto burtininkas“ skaitymas, didaktiniai žaidimai kalbai lavinti.

Medžiaga:
Maketas „Pelkė“;
Objektų nuotraukos švelniems ir kietiems priebalsiams;
Vokas su laišku;
„Ellie dainos“ įrašas kūno kultūrai;
Kortelės su „užburtomis“ raidėmis;
žymeklis;
Penalai, garso takeliai žodžių garsinei analizei;
Sakinių apybraižų rašymo rinkiniai;
„Pilies“ ir „Pilis“ brėžinys
Rodyklė;
Sąsiuviniai ir pieštukai šešėliavimui.

Voss: Šiandien tu ir aš eisime į kelionę, o dabar išsiaiškinsime, kur ir kodėl. Vaikinai, pažiūrėkite, kas ten už lango? (atkreipkite dėmesį į balioną už lango)

Voss: Pažiūrėkime, nuo ko ši žinutė.
(skaito laišką)

„Vaikinai, piktoji burtininkė Bastinda pavogė visus garsus iš Smaragdo miesto gyventojų. Dabar jie negali kalbėti. Prašome padėti mums juos susigrąžinti!!”
Voss: Na, vaikinai, ar galime padėti?
Vaikai: Žinoma, mes padėsime.
Vosas: Tada eikime į kelią.

Vosas: Štai mes miške, miško proskynoje.
Kur ošia lapai š-š-š-š-š
Gyvatės šliaužioja sssss
Kardadantys tigrai riaumoja r-r-r-r

Voss: Vaikinai, ką mes ką tik pasakėme?
Vaikai: Garsai
Klausimas: kas yra garsas?
Vaikai: Tai mes sakome ir girdime.
Voss: Į kokias dvi grupes skirstomi garsai?
Vaikai: balsės ir priebalsiai.
Klausimas: kuo balsės skiriasi nuo priebalsių?
Vaikai: Kai tariame balsių garsus, mūsų lūpos ir dantys netrukdo, o priebalsiai veikia priešingai.
Klausimas: Kokie yra priebalsių garsų tipai?
Vaikai: kieti ir minkšti.

Žaidimo užduotis „Pasivaikščiok per pelkę“
Vosas: Prieš mus yra pelkė. Per pelkę eiti ilgas kelias, per pelkę nelengva. Norėdami vaikščioti juo, turite teisingai atpažinti kietus ir švelnius garsus, kuriais prasideda žodžiai ant kortelių, ir susieti juos su „guzeliais“ pelkėje. Žalias kauburėlis yra švelnus priebalsis, mėlynas – kietas priebalsis.
Vaikai atlieka užduotį ir paaiškina savo pasirinkimą.
Vos: Vaikinai, smaragdų šalyje žmonės tikrai mėgsta viską, kas gali būti žalia. Pabandykite atspėti mįsles ir atspėjusį žodį padalinkite į skiemenis.

Muzika iš animacinio filmo "Ozo burtininkas"
Fiziniai pratimai atliekami pagal garso takelį.

Žalios mįslės:
Jis žalias žieduose
Pasiruošę pasitikti saulę
Gaivus, elegantiškas, šilkinis
Smaragdas, plonas…….(lapas)
Skystis iš vaistinės stiklainio
Tai šiek tiek peršti mūsų žaizdas.
Mama, tėtis ir vaikas
Gydo įbrėžimus... (žali medžiaga)
Ant žalio krašto
Dvi žalios varlės
Jie garsiai riktelėjo: „Kwa-kwa!
„Aplinkui žalia žolė!
Tie garsūs garsai
Varliagyviai….(varlės).

Voss: Vaikinai, Gingema užbūrė ne tik garsus, bet ir juos atstojančias raides. Kuo skiriasi raidės ir garsai?
Vaikai: raides galima pamatyti ir parašyti, bet garsų – ne.
Vosas: Sulaužykime burtus ant raidžių.

Vaikai įvardija raides, pavadina raidę ir užpildo.

Vosas: Mes esame prie Smaragdinės pilies sienų. Bet kur jis yra? Mes matome tik "PILIS"
Pabandykime išsiaiškinti, kas vyksta? Ir nuo pat pradžių atliksime garsinę žodžio „UŽRAKTA“ analizę. Gal tada viskas paaiškės.

Atliekama garsi žodžio „UŽRAKTA“ analizė

Z – pirmasis garsas žodyje „užraktas“ yra priebalsis, įgarsintas, kietas, žymimas mėlyna lustu;
A - antrasis žodžio „pilis“ garsas yra balsė, pažymėta raudona lustu;
M - trečiasis žodžio garsas, priebalsis, kietas, įgarsintas, pažymėtas mėlyna lustu;
O - ketvirtasis žodžio „pilis“ garsas yra balsė, žymima raudona lustu;
K - penktasis žodžio garsas yra priebalsis, kietas, kurčias, rodomas mėlyna lustu.
Klausimas: kiek garsų yra žodyje „LOCK“? (penki garsai)
Kiek skiemenų yra žodyje? (du skiemenys)
Kodėl? (nes žodis turi dvi balses)
Koks skiemuo kirčiuojamas žodyje? (Pabrėžtas antrasis skiemuo)
Vaikinai, kaip „ZAMOOOOK“ paversti „ZAAAAMOK“?
Vaikai: akcentas turi būti perkeltas į pirmąjį žodžio skiemenį.

Keičiu paveikslą su pilimi į paveikslą su pilimi.

Voss: Vaikinai, padarykime sakinį su žodžiu „Pilis“ ir užrašykite jį diagrama.

Pirštų gimnastika:
Suspauskite pirštus į „spyna“ ir pasakykite
Ant durų yra spyna,
Kas galėtų jį atidaryti?
Pabeldė, pabeldė
Neatleisdami pirštų bakstelėkite delnais
Suktas, suktas
Sukiotis suglaustais pirštais
Traukė, traukė
Ir jie atidarė!
Atskleiskite pirštus ir ištieskite rankas į šonus.

Vosas: Dabar užtemdykime savo pilį.

Skamba melodingas varpų garsas.
Voss: Mūsų kelionė į Smaragdų miestą baigėsi. Grąžinome garsus jos gyventojams. Dabar jie vėl gali juos išgirsti ir tarti.

Vaikas išeina ir išima dėžutę su žaliais akmenimis - „smaragdais“

Vos: Tai dovana jums nuo dėkingų Smaragdo miesto gyventojų

Pamokos santrauka Raštingumo ugdymas parengiamojoje grupėje

Tema: padengtos medžiagos sutvirtinimas

Tikslai:

edukacinis :

- įtvirtinti garsinius-skiemeninius įgūdžius žodžių analizė;

- sutvarkyti raidžių grafinį vaizdą;

- įtvirtinti skiemenų ir žodžių skaitymo įgūdžius;

- įtvirtinti gebėjimą sudaryti sakinius naudojant pamatinius žodžius;

kuriant:

- ugdyti foneminį suvokimą;

- lavinti atmintį ir dėmesį;

- ugdyti verbalinį ir loginį vaikų mąstymą, samprotauti, daryti išvadas;

edukacinis:

- ugdyti geranoriškumo, atsakomybės, bendradarbiavimo jausmą;

- ugdyti komandinio darbo įgūdžius.

Edukacinės veiklos eiga.

aš. Įvadinė dalis.

Visi vaikai susibūrė į ratą:
Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas
Tvirtai suimkime rankas
Ir šypsokimės vieni kitiems.

II. Pagrindinė dalis.

Vaikai gauna vaizdo laišką (Ekrane transliuojamas vaizdo laiškas su Brazilijos grožybėmis ir gyvūnija).

Gavome video laišką.

„Sveiki, mano geri draugai! Dabar esu tolimoje šalyje. Čia labai karšta ir dažnai lyja.. Auga puikūs palmės ir kokosai. Miškai labai tankūs – jie vadinami džiunglėmis. Čia gyvena papūgos, kolibriai, krokodilai, tinginiai, boa konstriktoriai ir jaguarai bei daug beždžionių. Atspėjote, aš gyvenu Brazilijoje, prie Amazonės upės. Pažiūrėk, koks jis gražus. Dabar čia labai šalta ir sninga, todėl negaliu pas jus atvykti, bet noriu pasiūlyti įdomių užduočių, nes jau mokate skaityti ir rašyti. O norėdami sužinoti miško, kuriame gyvenu, pavadinimą, turite atsakyti teisingai ir atlikti užduotis. Jei viską padarysite teisingai, gausite iš manęs dovaną. Su dideliais linkėjimais iš Brazilijos, beždžionė Lara.

Pedagogas: Na, vaikinai, pabandykime atlikti užduotis, kurias mums siūlo Lara?

Vaikai: - Taip.

Pedagogas: Žiūrėk, ji atsiuntė siuntinį kartu su laišku. Po kiekvienos teisingai atliktos užduoties gauname po vieną laišką nuo miško, kuriame gyvena Lara, pavadinimo. Pamokos pabaigoje išmoksime šį pavadinimą.

Visi kartu išimame ir ratu ant kilimo skaitome.

Štai pirmoji užduotis

1. Mįslių spėjimas.

Vienas yra minkštas ir švilpia, juodi paukščiai
Kitas kietas ir šnypščiantis, baltame puslapyje
Treti išvis dainuos - Tyli, laukia,
Bent jau kas nors ištars... (garsas). Kas juos skaitys... (laiškas).

Žaidimas „Kas daugiau“. Reikia pasirinkite žodžius su nurodytu garsu. Žaidimo eiga: vaikai skirstomi į kelias grupes. Mokytojas paprašo kiekvienos grupės pasirinkti vieną balsį arba priebalsį. Kai pasirenkamas garsas, vaikai prisimena daiktų pavadinimus, kurie prasideda tam tikru garsu (arba kad tam tikras garsas yra tam tikroje vietoje: žodžio pradžioje, viduryje ar pabaigoje, priklausomai nuo darbo etapo).

Pedagogas: Sušilome gerai. Gauname pirmąją miško pavadinimo raidę.-Tai raidė A. Mes ją padėjome ant lentos.

2. Dabar dirbkime prie stalų.

Iš pradžių negalėjau
Skaitykite dviem raidėmis
Jūsų pirmasis... (skiemenas).
Įdėkite skiemenis į namus.

Pateikiamos nuotraukos. Namui reikia parinkti tinkamą paveikslą pagal skiemenų skaičių. Langai namuose reiškia skiemenų skaičių. Vaikų prašoma įvardinti savo žodį ir jo skiemenų skaičių.

Teisingai atlikę užduotį, vaikai gauna skiemenįMA (padėkite ant lentos)

3. . Dovanojamos kortelės su paveikslėliais. Turite išdėstyti paveikslėlyje pavaizduoto žodžio garso kompoziciją. Ir įvardink. Kiek garsų ir kokių? (dalomoji medžiaga)

. Gauname skiemenį ZO

„Fizminutka“ vaizdo įrašas („Juokingos beždžionės“)

4. Pedagogas:Aš suderinsiu garsą su garsu

Ir aš tai pasakysiu
Jei sudėčiau raides iš eilės

Tada perskaitysiu vėliau... (žodis).

Siūlo vaikams žaidimą"Baik sakinį"

Tikslas: mokykite vaikus pasirinktiantoniminiai žodžiai .

Trumpas judesys: Mokytojas pradeda sakinį, o vaikai užbaigia.

Dramblys yra didelis ir uodas(mažas).

Akmuo sunkus, bet pūkas(lengva).

Cukrus yra saldus ir garstyčios(kartus).

Liūtas yra drąsus, o zuikis(bailiai).

Jie garsiai rėkia, bet šnabžda(tyliai).

Pardavėjas parduoda, o pirkėjas(perka).

5. Kodinė spyna

Kiekviename užrakto skaitmenyje yra skiemuo. Kokius žodžius gausite, jei pasirinksite skirtingus kodus?

Gauname IR

6. Renkuosi daug žodžių

Aš padarysiu juos draugais vienas su kitu

Pristatymas bus aiškus

Aš gausiu pasiūlymą.

Žaidimas „Baik sakinį“ (ratu su kamuoliuku).

Turite užbaigti sakinius naudodami jungtuką „į“:

Vaikai įlipo į valtį, kad...

Mama apsivilko elegantišką suknelę...

Petya užsidengė veidą rankomis, kad...

Vova paėmė šunį už pavadėlio, kad...

Darbininkai atnešė plytų į...

Tėtis nupirko gėlių...

Mergina atidarė langą...

Vairuotojas atidarė automobilio bagažinę ir...

Senelis įdėjo kaliausę sode, kad...

7. Čia pučia stiprus vėjas
Ir jis išsklaidė visus žodžius.
Tu juos suvedi

Ir perskaitykite pasiūlymą.

Žaidimas „Pateikite pasiūlymą“.Pateikime apibrėžimą. Darbas 2 komandomis. 2 pasiūlymai

Mokytojas siūlo žodžius, iš kurių galite sudaryti sakinį. Žaiskite su šauktuku ar klausiama intonacija.

Gauname aš (padedame ant lentos)

8. Pamokos santrauka .

Pedagogas: Sujungiame visus gautus laiškus ir perskaitome miško pavadinimą. Paaiškėjo AMAZONIJA.Taigi, beždžionė Lara gyvena Amazonės miške. Kokie gyvūnai vis dar gyvena šiame miške? Kaip turėtume elgtis su gyvūnais?

Kokios užduotys mums padėjo sužinoti miško pavadinimus?

Palinkėkime savo draugei beždžionei viso ko geriausio.

O dabar už gerai atliktas užduotis gauname dovanų iš Brazilijos.

Staigmenos akimirka. Skambant maloniai muzikai išsinešame beždžionių žaislus ir bananus..

Vaikų ugdymo(si) parengimo reikalavimai pastaraisiais metais gerokai sugriežtėjo nei anksčiau. Dabar darželyje jie pradeda mokytis užsienio kalbų, muzikos, logikos, susipažįsta su juos supančiu pasauliu nuo ketverių metų. Atėjęs į pirmąją vidurinės mokyklos klasę vaikas jau turi nemažą žinių bagažą. Kol kas anksti kalbėti, kaip toks krūvis veikia vaikų smegenis. Tam tikras išvadas galima padaryti tik po dviejų ar trijų dešimtmečių, kai pagal šią programą mokėsi kelios kartos. Nepaisant to, raštingumo ugdymas parengiamojoje grupėje yra vienas svarbiausių pasiruošimo mokyklai elementų, kuriam skiriamas didelis dėmesys. Mokytojai mano, kad, be žinių, vaikas turi diegti mokymosi įgūdžius, tik tada jis gebės suvokti naują medžiagą ir ją efektyviai panaudoti.

Raštingumo mokymas parengiamojoje grupėje: pagrindiniai aspektai

Labai dažnai pedagogai ir tėvai užduoda vieną dažną klausimą: „Ar reikia mokyti vaiką, kuriam dar nėra 6 metų? Kai kas mano, kad prieš pradedant raštingumo ugdymą parengiamojoje grupėje, nereikėtų stengtis lavinti vaikų skaitymo prasme.
Ši nuomonė yra iš esmės klaidinga, nes pagrindinė darželio funkcija yra Ir čia labai svarbu pradėti ugdymo procesą vyresnėje grupėje, tai yra antroje ikimokyklinės vaikystės pusėje.

Žinomi mokytojai, tokie kaip L. S. Vygotskis, mano, kad iki 5 metų ugdymo programa dar neturėtų būti smarkiai diferencijuota, tačiau, pradedant nuo penkerių metų, būtina atsižvelgti į visus vaikų mąstymo ir psichikos raidos ypatumus, naudojant aiškų ugdymo skirstymą pagal kategorijas. Tik šis metodas leis pasiekti geriausių rezultatų.

Švietimo srities mokslo institutų darbuotojų atlikti tyrimai parodė, kad mokant itin svarbu vaikams suteikti žinių ne tik vienoje konkrečioje srityje, bet suteikti jiems visą sąvokų ir santykių sistemą. Tam, kad ikimokyklinukai galėtų suvokti viską, kas nauja, įsisavinti medžiagą, būtina naudoti pačius įvairiausius ugdymo metodus.

Raštingumo mokymas parengiamojoje darželio grupėje yra viena iš pagrindinių pasirengimo pirmajai klasei krypčių. Vaikams būtina išmokti suprasti garsines tariamų ir skaitomų žodžių reikšmes.

Nepakeičiama vaiko, paauglio ir suaugusiojo raštingumo sąlyga yra gebėjimas palyginti skirtingus fonetinės tikrovės vienetus. Be to, ikimokyklinukai turi išsiugdyti specifinius kalbos įgūdžius.

Apskritai logopedai pataria pradėti mokytis garsų ir raidžių vyresnėje grupėje. Faktas yra tas, kad nuo 4 iki 5 metų vaikai turi labai ūmiai išvystytą vadinamąjį kalbinį jausmą. Per šį laikotarpį jie tarsi kempinė sugeria visą naują leksinę ir fonetinę informaciją. Tačiau po metų šis jausmas palaipsniui mažėja. Todėl geriausia pradėti mokytis skaityti ir rašyti anksti. Parengiamojoje grupėje, pavyzdžiui, garsas ir raidė „M“ mokomasi per kelias pamokas, tačiau penkerių metų vaikai šias žinias įgyja vos per vieną ar dvi pamokas.

Populiariausias raštingumo mokymo metodas

Vienas iš mokymo veiklos šaltinių buvo D. knyga „Gimtasis žodis“, išleista dar XIX a. Jame buvo aprašyti pagrindiniai vaikų mokymo skaityti ir rašyti metodai. Kadangi skaitymas buvo laikomas vienu svarbiausių ugdymo elementų, jo mokymo klausimai visada buvo labai aktualūs.

Labai rekomenduojama perskaityti šią knygą prieš pradedant raštingumo pamoką. Parengiamoji grupė yra pats sunkiausias vaikų paruošimo mokyklos programai laikotarpis, todėl čia reikia būti itin atidiems kiekvieno vaiko individualioms psichinėms ir psichologinėms savybėms. Tam padės kalbininkų ir mokytojų sukurti metodai.

Ušinskis sukūrė garsinį analitinį-sintetinį raštingumo mokymo metodą, kuris remiasi raidžių svarstymu ne kaip atskirų elementų, o kaip neatsiejama žodžių ir sakinių dalis. Šis metodas leidžia paruošti vaiką knygų skaitymui. Be to, tai leidžia pažadinti vaikų susidomėjimą raštingumu, o ne tik priversti juos mechaniškai mokytis ir prisiminti raides. Tai labai svarbu. Ušinskis siūlo padalyti visą mokymo procesą į tris komponentus:

1. Vizualus mokymasis.

2. Rašytiniai parengiamieji pratimai.

3. Garsi veikla, skatinanti skaitymą.

Ši technika neprarado savo aktualumo ir šiandien. Šiuo pagrindu kuriamas raštingumo ugdymas. Parengiamoji grupė, kurios programa labai turtinga, su skaitymu susipažįsta būtent tokia seka. Šie etapai leidžia palaipsniui ir palaipsniui pateikti vaikui visą reikiamą informaciją.

Raštingumo mokymas parengiamojoje grupėje pagal Vasiljevą

Vienas iš darželyje naudojamų metodų buvo sukurtas XX a. Jos autorė buvo garsi mokytoja ir logopedė M. A. Vasiljeva. Ji sukūrė keletą programų, kurias reikia mokytis. Jie pagrįsti natūralia seka, kuria turėtų būti grindžiama pamoka „Raštingumo mokymas“. Parengiamoji grupė skirta jau gana dideliems ir daug ką suprasti galintiems vaikams. Pirmiausia juos reikia išmokyti atskirti atskirą garsą, o tada apsvarstyti jį teksto akompanimente. Šis metodas turi daug savybių ir privalumų.

Kaip vyksta raštingumo mokymas parengiamojoje grupėje pagal Vasiljevos metodą? Pavyzdžiui, garsas ir raidė „M“ pateikiami taip: pirma, mokytojas tiesiog rodo vaizdus įvairiomis versijomis (grafinis paveikslėlis, trimatis, ryškus ir įvairiaspalvis). Vėliau, kai šios žinios bus įtvirtintos, galėsite pereiti į kitą etapą. Mokytojas supažindina vaikus su žodžiais, kuriuose yra ši raidė. Tai leidžia ne tik išmokti abėcėlę, bet ir įsisavinti skaitymo pagrindus. Tai pati tinkamiausia seka.

Psichologiniai mokymo darželyje ypatumai

Prieš pradėdami žiūrėti į raides ir garsus su vaikais, turite suprasti keletą svarbių dalykų. Kokie psichologiniai tokio proceso, kaip mokymosi skaityti ir rašyti, pagrindai? „Parengiamoji grupė, – pažymi daugybės darbų šioje srityje autorė Žurova L. E., – yra neįprastai plastiška medžiaga, leidžianti suvokti ir atkurti įvairiausias sąvokas ir elgesio modelius. Mokymosi skaityti procesas labai priklauso nuo mokymo metodų. Labai svarbu, kad mokytojas teisingai orientuotųsi į vaikus ir padėtų juose pasiruošimo mokyklai pagrindus. Koks galutinis tikslas ir raidės? Tai yra skaitymas ir supratimas, kas parašyta knygoje. Tai akivaizdu. Tačiau prieš suvokiant knygos turinį, reikia išmokti jį teisingai suvokti. Tekstas yra grafinis mūsų kalbos atkūrimas, kuris vėliau paverčiamas garsais. Tai yra tie, kuriuos vaikas turi suprasti. Tuo pačiu labai svarbu, kad žmogus galėtų atkurti bet kurio žodžio garsą, net ir nepažįstamą. Tik tada galime pasakyti, ar raštingumo ugdymas yra sėkmingas. Parengiamoji grupė, kurios programoje yra įvadas į rusų abėcėlę, turėtų tapti tolesnio vaikų raštingumo pagrindu.

Vaiko gebėjimas atkurti garsus

Kai tik gimsta kūdikis, jis jau turi įgimtus refleksus. Vienas iš jų – gebėjimas reaguoti į aplinkinius garsus. Jis reaguoja į išgirstus žodžius keisdamas judesių ritmą ir tapdamas gyvas. Jau trečią ar ketvirtą gyvenimo savaitę vaikas reaguoja ne tik į stiprius, aštrius garsus, bet ir į aplinkinių žmonių kalbą.

Akivaizdu, kad paprastas fonetinis žodžių suvokimas nėra raktas į sėkmingą mokymąsi skaityti. Žmogaus kalba yra nepaprastai sudėtinga, o norint ją suprasti, būtina, kad vaikas pasiektų tam tikrą protinės ir emocinės brandos lygį.

Mokslininkai išsiaiškino, kad didžioji dauguma vaikų nuo šešerių iki septynerių metų dar negali atskirti žodžių į skiemenis. Todėl raštingumo mokymas parengiamojoje grupėje turėtų būti vykdomas griežtai laikantis šių savybių. Jokiu būdu neduokite vaikui užduoties, su kuria jo smegenys tiesiog nesugeba susidoroti dėl savo nebrandumo.

Tiesioginis mokymosi skaityti ir rašyti procesas

Kiekvienos ugdymo įstaigos metodininkai dalyvauja rengiant ikimokyklinukų supažindinimo su raidėmis ir garsais programą. Štai kodėl klasės skirtinguose darželiuose gali labai skirtis. Tačiau, nepaisant išorinių skirtumų, ugdymo proceso reikšmė visoje švietimo sistemoje yra vienoda. Jį sudaro trys aukščiau išvardyti etapai.

Žinoma, tiesiogiai studijuodamas raides, mokytojas atsižvelgia į daugelį veiksnių: vaikų nuotaiką tam tikru momentu, jų skaičių, elgesį, taip pat kitas svarbias smulkmenas, kurios gali pagerinti ar pabloginti suvokimą.

Garsinės analizės svarba mokant skaityti

Pastaruoju metu daugelis logopedų išreiškė nuomonę, kad raštingumui diegti naudojami metodai jau pasenę. Jie teigia, kad šiame etape tai nėra taip svarbu. Tai yra, pirmiausia reikia užtikrinti, kad vaikai atsimintų grafinį raidžių vaizdą, nebandydami atkurti jų garsų. Tačiau tai nėra visiškai teisinga. Juk būtent tardamas garsus vaikas juos išgirs ir galės geriau suvokti kitų žmonių kalbą.

Raštingumo ugdymo planavimas iki darželinukų grupėse

Jei vidury dienos eini į ikimokyklinę įstaigą, gali susidaryti įspūdis, kad ten tvyro chaosas. Vaikai žaidžia mažose grupėse, o kai kurie net sėdi ant kėdės ir piešia. Bet tai netiesa. Kaip ir visa kita, kas vyksta darželyje, jis turi savo programą ir raštingumo ugdymą. Ne išimtis ir parengiamoji grupė, kurios pamokų planavimui taikomos griežtos Švietimo ministerijos rekomendacijos. Programa sudaroma mokslo metams, suderinama su metodininkais ir tvirtinama ikimokyklinės įstaigos vadovo.

Kaip pasidaryti pamokų užrašus

Raštingumo mokymasis nevyksta jokia atsitiktine tvarka. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad mokytojas tiesiog žaidžia su vaikais, bet iš tikrųjų tai yra raidžių pažinimo dalis. Pamokos eigą nustato mokytojas, jam padeda iš anksto parengtas metras. Jame nurodomas laikas, kuris bus skirtas studijoms, tema, kuri turėtų būti nagrinėjama, taip pat apytikslis planas.

Užsienio raštingumo patirtis

Kol kas nauji užsienio specialistų sukurti metodai Rusijos sistemoje nebuvo plačiai diegti Du populiariausi mokymo metodai, atkeliavę pas mus iš kitų šalių – Montessori ir Domano sistemos.

Pirmasis reiškia individualų požiūrį į kiekvieną vaiką ir visapusišką kūrybinį vystymąsi. Antrasis apima ne raidžių ir garsų studijavimą atskirai, o visus žodžius vienu metu. Tam naudojamos specialios kortelės. Ant kiekvieno iš jų užrašytas žodis. Kortelė vaikui rodoma keletą sekundžių, taip pat pranešama, kas joje pavaizduota.

Savivaldybės darželiuose tai sunkiai įgyvendinama, nes ugdytinių skaičius neleidžia skirti pakankamai dėmesio kiekvienam iš jų atskirai.

„Domano“ sistemą kritikuoja rusų logopedai, teigdami, kad ji tinkama mokytis anglų kalbos, bet netinka rusų kalbai.

Raštingumo pamokos priešmokyklinei grupei santrauka, tema: « Pinokis yra mūsų svečias. Priebalsių garsai [B], [B’], raidė B »

Užduotys:

Patikslinti garsų [B], [B’] tarimą, įtvirtinti gebėjimą atlikti garsų analizę, charakterizuoti garsus.

Stiprinti vizualinį raidės B vaizdą, gebėjimą formuoti skiemenis, žodžius magnetinėje abėcėlėje.

Skatinti bendradarbiavimą dirbant poromis ir grupėse.

Ugdykite motyvaciją mokytis.

Įranga:

ŽaislasPinokis; temų paveikslėliai garsams [B], [B’], garso analizės lustai, raidės vaizdas,« monetų» su raidėmis, magnetine abėcėle.

Pamokos eiga:

Laiko organizavimas

- Vienas, du, trys, keturi, penki – stovėkite ratu žaisti. Nauja diena atėjo. Aš tau šypsosiuosi, o tu vienas kitam ir svečiams

Medinis piktadaris
Iš pasakos jis įėjo į mūsų gyvenimą.
Mėgstamas suaugusiųjų ir vaikų,
Drąsuolis ir idėjų išradėjas,
Pokštininkas, linksmas bičiulis ir nesąžiningas.
Pasakyk man, koks jo vardas?

( Atsakymas: Pinokis)

Šiandien Pinokis atvyko mūsų aplankyti. Kaip prisimenate, Pinokis niekada nepateko į mokyklą ir daug ko nežino. Pinokis šiandien nori iš jūsų pasimokyti.

Žaidimas « Tylūs garsai »

- Pinokis išgirdo, kad galite žaisti žaidimą« Tylūs garsai». Išmokykime ir jį žaisti šį žaidimą. Danilas parodys garsus, o jūs būkite atsargūs (Vaikas rodo balsių artikuliaciją, o vaikai juos taria garsiai choru)

Kokie yra garsų, kuriuos ką tik ištarėme, pavadinimai ir kodėl? (balsiai). Kokią spalvą naudojame balsių garsams žymėti (raudona)

Mįslių spėjimas. Nuotraukų paskelbimas.

Galvosūkiai

1. Zoologijos sode rasiu

Šis žvėris yra tvenkinyje.

Jei jis išlips į krantą,

Taps labai nerangus. (Begemotas)

2. Atvyko iš karštų šalių,

Ten ji gyveno tarp vynmedžių

Ir, kabėdamas ant jų už uodegos,

Suvalgiau bananą. (beždžionė)

3. Štai arkliai, visi dryžuoti,

Galbūt jie dėvi jūreivių kostiumus

Ne, jie tokios spalvos.

Atspėk, kas tai? (Zebrai)

- Pasakyk man, kokie garsai yra šių paveikslėlių pavadinimuose? Teisingai – garsai [B], [B’] Šiandien klasėje susipažinsime su garsais [B], [B’] ir supažindinsime su jais Pinokį.

Garsas [B] tariamas su kliūtimi (lūpos jam trukdo), vadinasi, tai priebalsinis garsas, įgarsintas, gali būti kietas arba švelnus. Kolya, papasakok Pinokiui apie garsą [B]. (Vaikai savarankiškai apibūdina garsą)

Garso charakteristikos (priebalsis, kietas, švelnus, skambus)

Vienas, du, trys, keturi, penki – žaisime dar kartą.

Žaidimas « Pagauk garsą »

Dabar išmokykime Pinokį nustatyti B garso vietą žodyje.

Pasakykite Pinokiui, kur gali būti garsas. (žodžio pradžioje, viduryje ir pabaigoje)

Vienas, du, trys, keturi, penki – žaidžiame toliau.

Žaidimas « Kas yra dėmesingas »

Aš ištarsiu žodžius, jei žodyje yra garsas [B], suplosite rankomis, o jei žodyje nėra garso, tai nėra reikalo ploti, būk atsargus

Žodžių schemos sudarymas: stumbras, bebras, barsukas

Dabar parodykime Pinokiui, kaip galime sukurti garso raštus. Spalvotais kvadratėliais užrašykite žodžius bizonas, bebras, barsukas. Koks pirmas garsas? Kokios spalvos turėtume įdėti lustą? Koks antras garsas? Kodėl įdėjote raudoną žetoną? Kiek skiemenų yra žodyje, kodėl? (Kiek balsių, tiek skiemenų. Patikrinkime)

Fizminutka

Pinokis išsitempė

Pasilenkė vieną kartą, pasilenk du kartus

Jis išskėtė rankas į šonus

Nerandu rakto

Kad gautume raktą

Turite stovėti ant kojų pirštų

Pristatome raidę B

Vaikinai, pasakykime Pinokiui, ką girdime ir sakome? (garsai). Ką matome, skaitome, rašome? (laiškai). Visi kartu pakartokime taisyklę:

Girdžiu garsą, ištariu,

Matau laišką, skaitau, rašau.

Garsai [B[, [B’] raštu žymimi raide B. Kaip atrodo raidė B? Iš kokių elementų susideda raidė B?

Vienas, du, trys, keturi, penki – greitai pradėkite žaisti

Nustebinkite Pinokį, visi pavirsite laišku. (Vaikai« pavirsti» į raidę, pirštais parodykite raidę B. Jie rašo laišką į orą. Išdėstykite raides ant stalo iš pupelių)

Žaidimas « Pasakyti žodį »

Vienas, du, trys, keturi, penki – išeik į ratą žaisti. Pinokis išbarstė visas savo monetas. Kiekvienos monetos nugarėlėje parašyta raidė. Turėsite susiskirstyti į poras ir iš šių raidžių sudaryti skiemenis.

Darbas su magnetinėmis abėcėlėmis

- Vaikinai, dabar išmokykime Pinokį, kaip sudaryti žodžius iš raidžių naudojant magnetinę abėcėlę. (voverė, barsukas, bebras)

Pamokos santrauka:

Taigi jūs atlikote visas užduotis. Priminkime Pinokiui, ką sutikome šiandien. Kurią užduotį atlikti patiko? Kada patyrėte sunkumų? Buratino jums labai dėkingas. Jūsų dėka šiandien jis įgijo daug žinių. O kaip atlygį už pastangas jis dovanoja auksinius raktus, kad galėtumėte atverti duris į pažinimo šalį.

Medžiaga parengta pagal pradinių klasių mokytojos N.Yu. MBOU "Shakhovskaya vidurinė mokykla" Shakhi kaimas

Tikslas: vaikų įgytų žinių ir įgūdžių įtvirtinimas ir apibendrinimas.

Ugdyti regimąjį ir girdimąjį suvokimą bei dėmesį; smulkiosios motorikos įgūdžius.

Stiprinti vaikų garsų ir raidžių žinias, skaitymo skiemenimis įgūdžius; gebėjimas skirstyti žodžius į skiemenis, nustatyti garsų vietą žodyje.

Ugdykite gebėjimą klausytis suaugusiojo ir vienas kito kalbos.

Neleiskite vaikams pervargti klasėje.

Įranga: pristatymas, kompiuteris, projektorius, laiško tekstas voke, atvirutės su užduotimi „Sužinok“, pieštukai, balionai.

Pamokos eiga

Ekrane yra ekrano užsklanda „Kelionė į Bukvogradą“ (skaidr. Nr. 1)

Auklėtojas. Vaikinai, sustokime ratu ir suformuokime apvalų šokį. Parodykite delnus. Patrinkite juos kartu. Ką tu jauti? (šiltas)
Tai malonių rankų ir malonių širdžių šiluma. Mes siūlome savo šilumą, delnus savo draugams ir sakome:

Ateina rytas
Saulė kyla.
Mes ketiname,
Leiskitės į gerą kelionę.
Pažiūrėkime vienas į kitą
Pakalbėkime apie save:
„Kas geras?
Kas mūsų gražiausias?

Vaikai pakaitomis vadina vienas kitą meiliais vardais.

Prieš pradedant pamoką, noriu jums kai ką pasakyti. Šiandien mūsų darželio adresu atkeliavo neįprastas laiškas. .(2 skaidrės numeris)

Žiūrėk, štai, ant voko parašyta, kad iš pasakų miesto Bukvogrado atkeliavo laiškas parengiamosios grupės vaikams, tai yra tau! Ar perskaitysime laišką (Mokytojas atplėšia voką, išima laišką, perskaito)

Laiško tekstas:

Sveiki bičiuliai! Jums rašo pasakiško Bukvogrado miesto gyventojai. Sužinojome, kad einate į parengiamąją mokyklos grupę ir išmokote visas raides. Tu toks protingas, gerai padaryta! Todėl norime pakviesti jus aplankyti mūsų stebuklingą miestą. Bukvogrado gyventojai paruošė jums įdomių žaidimų ir įdomių nuotykių. Labai laukiame jūsų, ateikite kuo greičiau.

Bukvogrado gyventojai

Na, eikime šiandien aplankyti pasakiškojo Bukvogrado miesto?

O kas gyvena Bukvograde?

Prieš išvykdami į kelionę prisiminkime elgesio taisykles lankydami.

Ką mes eisime toliau? (vaikai siūlo variantus)

(3 skaidrės numeris)

O žiūrėk, atvažiuoja traukinys, važiuokime juo!

Norime į stebuklingą kraštą, todėl mūsų traukinys irgi ne paprastas, o stebuklingas.

Vaikinai, kad traukinys pradėtų judėti, turime atsakyti į klausimus:

1 Kokie yra garsai?

2) Kuo balsių garsai skiriasi nuo priebalsių?

3) Kokie yra priebalsių garsai?

4) Kokie garsai visada yra tik sunkūs (zh, sh, ts)

5) Kokie garsai visada būna tik švelnūs? (th, h, sch)

6) Kuo raidės skiriasi nuo garsų?

7) Kiek iš viso yra balsių?

8) Kurios raidės neturi garso?

Galime vykti į Bukvogradą!

(Skamba traukinio švilpukas ir tranksi ratai)

Užmerkiame akis ir, skambant važiuojančio traukinio garsams, įsivaizduojame, kaip važiuojame, važiuojame per miestus ir kaimus.

(skaidrės numeris 4)

Atmerk akis: mes Bukvograde! Pasivaikščiokime šio nuostabaus miesto gatvėmis!

(skaidr. Nr. 5)

O, žiūrėk, mes atsidūrėme gatvėje, kuri vadinasi... (skaito vaikai)("Atspėk"). Bukvogrado gyventojai kviečia įminti mįsles .(skaidrės Nr. 6-11)

Vaikai sprendžia mįsles.

Šauniai padirbėta! Tęsiame kelionę. (skaidr. Nr. 12)

Jūs ir aš atsidūrėme kitoje gatvėje. Perskaitykite ir pasakykite jos pavadinimą. („Sukurti“) Tai labai įdomi gatvė, kurioje raidės mėgsta vaikščioti ir formuoti skiemenis. Jie kviečia mus žaisti su jais. Pažiūrėkime, kokie skiemenys dabar vaikšto gatve, ir sugalvokime žodžius, prasidedančius šiais skiemenimis.

(skaidr. Nr. 13)

Žiūrėkite, vaikinai, mes atėjome į gatvę... (skaito vaikai) („Kelionės“)

Ir štai mūsų traukinys. Laiškai taip pat nori važiuoti mūsų traukiniu. Turime juos susodinti į vežimus. Dabar traukinio kairėje atsiras raidės. Ką reiškia raidės? Vardinsiu žodžius tokiu garsu, kokį nurodo ši raidė. Jūs atidžiai klausysite žodžių. Jei šia raide žymimas garsas yra žodžio pradžioje, tai raidę dedame į pirmą vežimą, jei viduryje - į antrąjį, žodžio gale - į trečią vežimą. Sutiko?

Žodžiai:

K-cat M-compote I-kit

P- grybų T- burna

A-gandras

Puiku, vaikinai, visos raidės buvo teisingai sudėtos į anonsus ir galime judėti toliau.

(skaidr. Nr. 14)

Žiūrėkite, vaikinai, mes esame „Pamestų laiškų“ gatvėje. Man atrodo, kad čia iškilo problema: žodžių raidės pasiklydo ir neranda savo vietos. Padėkime jiems?

Vaikai atlieka užduotį. (skaidrės Nr. 15-19)

Šios gatvės gyventojai dėkoja už pagalbą ir siūlo šiek tiek su jais pašokti . (skaidr. Nr. 20) Skamba „Zverobiko“ muzika - vaikai šoka.

Šauniai padirbėta! Einame į kitą gatvę.

(skaidrės numeris 21)

Žiūrėk, vaikinai, kur mes esame? (į žaidimų aikštelę). Laiškai nusprendė su mumis žaisti slėpynių. Jie formavo žodžius ir slėpėsi nuo mūsų. Suraskime juos ir kurkime sakinius.

Vaikai atlieka užduotį.

Puiku! Mes žaidėme ir radome visas raides! Eikime toliau!

(skaidrės numeris 22)

Pažiūrėk, kur mes dabar?

Kokia gatvė yra palei upę ("Pasaka")

Čia gyvena pasakų veikėjų žodžiai ir vardai. Jūs juos visus gerai pažįstate.

Pasakų personažai sumaišė savo namus. Herojus, kurio vardas susideda iš vieno skiemens, gyvena name su vienu langu ir pan. Vaikai, padėkime herojams grįžti į savo namus.

Vaikai atlieka užduotį. (skaidrės Nr. 23-24)

Atsidūrėme alėjoje. Koks jo vardas? („Sužinok“) Man atrodo, kad čia yra buvęs piktas senelis Laiškų valgytojas, mėgstantis valgyti raides. Gerai, kad atėjome laiku ir jis nespėjo suvalgyti visų laiškų. (skaidrės numeris 26)

Pažiūrėkite, kas iš jų liko. Turime padėti raidėms: atpažinti ir užpildyti.

Vaikai susėda prie stalų ir atlieka užduotį, pasidėję atliktą darbą ant molberto.

Vaikinai, aplankėme visas pasakiško Bukvogrado miesto gatves.

Mūsų kelionės į Bukvogradą atminimui pasakų miesto gyventojai dovanoja balionus! (skaidrės numeris 27)

Ir mums laikas grįžti į savo darželį.

Žiūrėk, atvažiuoja traukinys. (skaidrės numeris 28)

Užmerkime akis ir eikime namo, skambant traukinio garsams. (traukinio švilpimas ir ratų traškėjimas)

Atmerk akis. Štai mes savo vaikų darželyje.

Ar jums patiko kelionė į pasakų miestą? kas tau patiko labiausiai?

Tuo mūsų pamoka baigta. Ačiū visiems!



Palaikykite projektą – pasidalinkite nuoroda, ačiū!
Taip pat skaitykite
Užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo žmona Užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo žmona Pamoka-paskaita Kvantinės fizikos gimimas Pamoka-paskaita Kvantinės fizikos gimimas Abejingumo galia: kaip stoicizmo filosofija padeda gyventi ir dirbti Kas yra stoikai filosofijoje Abejingumo galia: kaip stoicizmo filosofija padeda gyventi ir dirbti Kas yra stoikai filosofijoje